Zháňate najlacnejší televízor?

Neviete sa rozhodnúť aký televízor kúpiť? Pri výbere nového televízora je veľmi dôležité okrem veľkosti obrazovky myslieť aj na to, na aký účel budete televízor využívať. Pre nenáročného díváka, ktorý bude sledovať iba niekoľko programov z ponuky pozemného vysielania DVB-T postačí si vybrať z kolekcie najlacnejšie televízory.

 

LED-QLED alebo OLED-Aký televízor vybrať.

Okrem veľkosti a rozlíšenia obrazovky a iných parametrov je veľmi dôležité dbať prí výbere televízora ohľad aj na to, akú technológiu zobrazovania panel (obrazovka) používa. LED televízor má LCD displej podsvietený LED diódami a je vhodný pre menej náročného diváka. Televízor LED je najlacnejší a najrozširenejší vo svete.

Spoločnosť SAMSUNG takpovediac výbrusila svoju 4K UHD technológiu do dokonalosti a v displejoch použila takzvané qantové body. Televízor z obrazovkov Quantum Dot má označenie Q-LED,podáva väčšie pozorovacie uhly,prirodzenejší,jasnejši,kvalitnejši obraz ako LED TV a je určený pre náročných divákov.

OLED displej už nepotrebuje podsvietenie ako predchádzajúce dva, pretože je tvorený samostatnými organickými OLED diódami, ktoré sú sami zdrojom svetla. Priekopníkom vo vývoji a výrobe OLED je spoločnosť LG. Televízory OLED su zatiaľ najlepšie a najkvalitnejšie z miliardou farieb. Televízory OLED  pre najnáročnejších divákov.

Hlavné podkategórie

Kategória televízory obsahuje tieto hlavné podkategórie

FULL HD,4K UHD,8K- Aké rozlíšenie vybrať.

Pri výbere nového televízora je dôležité prihľadnúť na správny výber rozlíšenia. Televízna obrazovka-displej sa skladá z jednotlivých bodov,takzvaných pixelov. Čim viac a hustejšie poukladaných pixelov obrazovka obsahuje,tým kvalitnejší,jasnejší a ostrejší obraz zobrazuje. Rozlíšenie FULL HD už je na ústupe a keď kupujete nový televízor odporučam vám výbrať 4K UHD, aj keď už do predaja sa pomaly dostávajú aj OLED televízory 8K UHD,ktoré sú zatiaľ ešte veľmi drahé.

Značky

Zoznam značiek v kategórii televízory

Podrobnejší zoznam podkategórií